Evropský den jazyků

Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se tradičně slaví od roku 2001 dne 26. 9. Naše škola se k oslavám každoročně připojuje a ani letos tomu nebylo jinak.

Naše žáky čekaly opět jazykové aktivity na třech stanovištích – v jazykové učebně, v multimediální počítačové učebně a na školním nádvoří.

V jazykové učebně byly nachystané aktivity převážně pro žáky 1. stupně, kteří na obrázcích poznávali evropská města a jejich památky, překládali slovenské výrazy do češtiny, přemýšleli, jaké národní speciality mají ostatní evropské státy a kolik z nich už ochutnali a svou bystrost si mohli otestovat v osmisměrkách a křížovkách.

V počítačové učebně si žáci vybírali z několika zeměpisných vzdělávacích her a mohli hádat státy dle vlajek, procvičit si rozpoznávání cizí řeči, rozpoznávat náhodné fotografie z celé Evropy a uhádnout, kde byly tyto snímky pořízeny či potrápit si mozek řeckou abecedou, tzv. cyrilicí.

Na školním nádvoří opět byla zorganizována nejoblíbenější činnost tohoto dne a to kresba evropských vlajek – letos v podobě deštníků.

Akce byla velmi zdařilá a poděkování patří všem vyučujícím, které spolupracovaly při přípravě a organizaci tohoto dne. Za podporu akce děkujeme také vedení školy a žákům třídy 9.C, kteří ochotně pomáhali a kontrolovali své mladší spolužáky na jednotlivých stanovištích.

Za realizační tým zapsala: Mgr.Šárka Bolfová