Vítáme jaro

S přicházejícím jarem jsme s dětmi ozdobili břízky na náměstí svými výrobky z česané vlny a bavlny. Ještě tentýž den jsme se vydali do městského muzea, kde jsme se seznámili s tradicemi a velikonočními zvyky našich předků. Děti se dozvěděly, co je to líto, tatar, proč se peče na Velikonoce zrovna beránek. Co nevěděli i mnozí z nás dospělých? Třeba to, že barvy pentlí, které dávají o velikonočním pondělí dívky chlapcům na pomlázku, mají svůj význam. Červená znamená lásku, modrá naději na lásku a zelená pouhé, avšak stále hřejivé přátelství. Abychom zahnali zlou zimu a přivítali jaro, vynesli jsme s dětmi Moranu a ozdobili jsme náš plot barevnými květy, motýlky a housenkami. S tím nám zase pomohli rodiče dětí, kteří se zúčastnili naší velikonoční dílny. Z rozkvetlého plotu jsme měli velkou radost a tak jsme odměnili všechny děti, které s námi tvoří a pomáhají nám s výzdobou celé školky a vydali se s nimi za skrytým pokladem velikonočního zajíčka. Po cestě děti plnily hravou formou zábavné úkoly a hádanky. Nápovědy v podobě malých papírových beránků zavěšených na stromech nás vedly směrem na kopec Marek, kde jsme našli zajíčkův poklad plný lahodné čokolády pro každého. Doufáme, že se dětem i jejich rodičům naše předvelikonoční akce líbily a naladily je na tu správnou jarní atmosféru.

Anastázie Hejková, učitelka mateřské školy