Finanční gramotnost prakticky

V úterý 4. 6. si děti III. A a III. C v rámci finanční gramotnosti vyzkoušely praktické používání základních finančních dovedností. Nejdříve musely získat určitý obnos peněz, poté je použily na různé výdaje.

·         Na nádraží ve Frenštátě si samy koupily zpáteční dětskou jízdenku do Kopřivnice.
·         Podívaly se do muzea nákladních automobilů Tatra.
·         Nakonec si děti mohly vybrat, zda navštíví prodejnu hraček nebo cukrárnu

Vše si zapisovaly na kartičky, aby mohly sledovat své příjmy a výdaje. Děti si tak zkusily vytvořit jednoduchý rozpočet. Měly možnost určit, kolik peněz mají k dispozici, a jak je nejlépe rozdělit mezi různé potřeby a přání.

Tato aktivita dětem pomohla lépe pochopit, jak důležité je plánovat a zodpovědně spravovat své finance, jak lépe porozumět hodnotě peněz a naučit se, jak s nimi správně hospodařit.

Jana Kociánová, třídní učitelka III. A