Změna stravovacího systému školní jídelny pro školní rok 2024 /2025

Vážení rodiče, žáci a zaměstnanci,

začátkem srpna jsme přešli na nový stravovací systém Strava.cz od firmy VIS Plzeň. Systém je dostupný na webových stránkách www.strava.cz na internetu a také pro mobilní aplikace (Android i iPhone). Mobilní aplikaci si můžete stáhnout do telefonu např. přes Obchod Play. Nový stravovací systém je přehlednější a uživatelsky pohodlnější.

Většině z vás, kteří mají v systému již zadanou e-mailovou adresou, přišel v minulých dnech e-mail s aktivací (současně doporučujeme zkontrolovat, zda e-mail neskončil ve spamech). Ostatní strávníky tímto prosím o spolupráci, aby poslali na adresu školní jídelny jidelna@zstyrfren.cz svůj e-mail se jménem, ať můžeme váš účet aktivovat.

Vás, kteří jste dosud používali složenku, žádáme o zřízení platby inkasem přes banku co nejdříve. Povolení k inkasu, které se stahuje vždy k 25. dni před následujícím měsícem (např. v srpnu se již bude stahovat platba na měsíc září), si nastavte s ohledem na tuto skutečnost. Vždy se stahuje platba podle školních dnů na daný měsíc. Pokud jste nevyčerpali v daném měsíci finanční prostředky na svém účtu strávníka, např. z důvodu nemoci, stáhne se příští měsíc o tuto částku méně.

Více informací k nastavení souhlasu s inkasem naleznete v přiloženém informátoru školní jídelny.

Ve výjimečných případech můžete stravné hradit i hotově v kanceláři ŠJ. Platby složenkou již nebudou umožněny.

Postup pro přihlášení do systému:
1) Otevřete aplikaci Strava buď přímo v mobilu nebo na webových stránkách www.strava.cz
2) Pro výběr jídelny zvolte číslo 11590 (číslo naší ŠJ)
3) Do políčka uživatel zadejte své jméno a příjmení ve tvaru jmeno.prijmeni (např. jiri.opicka)
4) Heslo pro přihlášení si nastavte vlastní

Pokud máte více dětí v různých jídelnách se systémem www.strava.cz (např. ZŠ a SŠ), lze v systému vytvořit osobní účet a v jedné aplikaci spravujete více jídelen současně.

Platby za stravné lze zasílat povolením inkasa v bance nebo také jednorázovým nabitím účtu strávníka vyšší částkou (předplatné).

V mobilní aplikaci Strava lze v Nabídce/Konta a platby zvětšit a vyfotit QR kód a pomocí něj zaslat přes svou banku v mobilu okamžitě jakoukoliv částku na účet jídelny.

V případě jakýchkoliv nejasností, se na mne neváhejte obrátit. Děkujeme za spolupráci a věříme, že nový stravovací systém přinese zvýšení komfortu oběma stranám.

Odkaz na informátor školní jídelny.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm, 12. 8. 2024

Zdeněk Suda, vedoucí školní jídelny