Exkurze do Marlenky

Ve čtvrtek 23. listopadu se 41 žáků osmých a devátých tříd zúčastnilo exkurze do Firmy roku 2023 MARLENKA International s. r. o. ve Frýdku-Místku. Tato firma se zabývá výrobou dortů a zákusků.
Naše exkurze trvala 75 minut a žáci viděli prezentaci firemní historie a produktů MARLENKA, ochutnali výrobky a ve druhé části slyšeli komentovanou prohlídku výroby medových dortů a kuliček.
Za organizaci celé akce děkujeme Moravskoslezskému paktu zaměstnanosti se sídlem v Ostravě.

Eva Lípová, výchovná poradkyně

A jak se tato exkurze líbila žákům?

Nelly, žákyně 9. třídy
Exkurze do Marlenky se mi moc líbila, podle mě je to skvělý výlet pro rodinu i pro jednotlivce. Nejvíce mě zaujala výroba a to, že si zaměstnanci můžou brát jídlo zadarmo. Ochutnávka byla výborná a bylo jí dost. V obchodě jsem si koupila dobroty domů. Určitě návštěvu Marlenky všem doporučuji a ráda bych se tam někdy znovu vrátila.

Karolína, žákyně 9. třídy
Exkurze byla moc zajímavá, líbilo se mi, jak probíhá výroba. Jako milovnice Marlenky jsem ocenila úvodní ochutnávku a taky 10% slevu na výrobky v jejich kamenné prodejně. Dozvěděla jsem se také o historii a vzniku celé společnosti a o tom, jak výrobky vznikají.

Eva a Tereza, žákyně 8. třídy
Výlet do Marlenky byl super. Výroba dortů, kuliček a ostatních výrobků od Marlenky je zajímavá. Ochutnávky byly velmi dobré. Exkurze se nám líbila, mrzí nás, že tam nemohla jet celá třída. Rozhodně bychom chtěli jet znovu.

Matěj, žák 9. třídy
V Marlence se mi velmi líbilo. Byl tam dobrý personál. Ochutnávky, které nám nabídli, byly výborné. Zaujalo mě, jak je továrna obrovská a také jak dělali těsto a vše okolo toho. Dokonce jsem se dozvěděl, že pracovníci mohou ochutnat produkty při výrobě.

Klára, žákyně 8. třídy
Ve čtvrtek 23. 11. jsme měli výlet do Marlenky. Po příjezdu jsme dostali výrobky na ochutnávku. Byly moc dobré. Pustili nám i prezentaci, která byla zajímavá a zábavná. Moc jsem si exkurzi užila a ráda bych tam jela znovu.

Markéta, žákyně 9. třídy
V Marlence jsem už byla dvakrát. Tentokrát to tam bylo jiné, ale ochutnávka byla stejně skvělá jako tehdy. Líbila se mi nově přistavená část budovy, ve které jsme seděli. Potěšilo mě, že i když už se vše nevyrábí ručně, stále mají vše detailně promyšleno a následně provedeno. Dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých věcí. Doufám, že se jim povede dobře i nadále. Nejvíc se mi líbilo, že vyrábí bezlepkové dorty.