Knihadýlko v městské knihovně

Tak jako pavouk Čenda jsme se i my spustili po nitce pavučinky do příběhu protkaného napětím, přátelstvím a odvahou. Pavouk Čenda bydlí na půdě, která je pro něho celým světem. S kamarádkou kukačkou vede zajímavé úvahy o životě a někdy čelí i všelijakému nebezpečí a nástrahám. Netradiční četba spojená s divadelní dramatizací děti naprosto pohltila. Po představení následovala krátká meditace motivovaná prožitým příběhem, při které nám hlavní protagonistka hrála na různé netradiční nástroje, jako je například kalimba. Poté přišla na řadu „literárně tvořivá dílnička“ inspirovaná představovanou knihou Dobrodružství pavouka Čendy od Pavla Čecha, díky které si děti prohloubily prožitek z ní. Toto netradiční čtení se nám všem velice líbilo a doufáme, že k nám Irena Fenyklová opět zavítá a představí nám další zajímavou knihu.

Anastázie Hejková, učitelka MŠ