Prázdninový pobyt ve školní družině

Stejně jako v loňském školním roce, tak i letos jsme pořádali prázdninový pobyt dětí v ŠD s inovativní výukou. Tento „tábor“ byl financován z programu Šablony pro ŠD. Děti s námi strávily poslední srpnový týden. Program jsme se i letos snažily sestavit tak, aby se účastníci nenudili a zábavnou formou se dozvěděli spoustu nových věcí. Taktéž jsme dbaly na to, aby program obsahoval vše, co děti baví. Podařilo se nám v programu obsáhnout činnost přírodovědnou, výtvarnou, pracovní, zeměpisnou a pohybovou.

V pondělí jsme vyrazili do hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Zde malí hvězdáři načerpali spoustu informací o Sluneční soustavě. V úterý nás čekal nejdelší výlet. Navštívili jsme ZOO Ostrava. V krásných přírodních scenériích ZOO jsme zjistili mnoho zajímavostí nejen ze života zvířat, ale také o ochraně životního prostředí. Ve středu celá naše družinová skupina vyrazila do UNIPARU v Rožnově pod Radhoštěm. V této rodinné firmě si žáčci vlastnoručně nabarvili malou svíčku. Komu to nestačilo, mohl si v malém obchůdku koupit nějakou krásnou svíčku na památku. Ve čtvrtek byla na řadě výtvarná dílna. V ní malí „táborníci“ pod vedením paní Ilony Pobořilové barvili sklíčka různých tvarů, která si pak s radostí odnesli domů. V pátek nás čekal pochod do pohankového mlýna. I přes veliké teplo děti cestu zvládly. Ve mlýně se dozvěděly historii i současnost zpracování pohanky. Letošní rok se „družinový tábor“ opět povedl. Paní vychovatelky byly spokojené, děti nadšené. Cíl, který jsme si daly, a to, zábavnou formou rozšířit dětem obzory, se podařil splnit.

Tak teď už hurá do víru školních povinností!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD