Projekt „Společně ve vzdělávání II“

Společně ve vzdělávání II r. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0009892 je v pořadí již druhým projektem, který byl schválen v rámci Výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ II Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a který volně navazuje na předchozí projekt Společně ve vzdělávání I.

ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913, okres Nový Jičín jej realizuje od 1. ledna 2019 a celkově byl podpořen částkou 2 767 719Kč. Doba jeho trvání je 24 měsíců, ukončení projektu je 31. 12. 2020. Rozpočet projektu je financován 85 % z Evropského sociálního fondu a 15 % ze státního rozpočtu.

Cílem projektu je zvýšení kvality předškolního, základního a zájmového vzdělávání, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, podpora společného vzdělávání dětí a žáků a také spolupráce s rodiči dětí a žáků. Do projektu je zapojena mateřská škola, základní škola a nově i školní družina v následujících oblastech:

mateřská škola

• školní asistent – personální podpora
    – cizí jazyky
    – polytechnické vzdělávání

základní škola

• školní psycholog – personální podpora
  • školní speciální pedagog – personální podpora
    – čtenářská gramotnost
    – matematická gramotnost
    – polytechnické vzdělávání
    – projektová výuka

školní družina

• školní asistent – personální podpora
    – čtenářská gramotnost
    – cizí jazyky
    – polytechnické vzdělávání
    – projektová výuka
    – kulturní povědomí a vyjádření
  • využití ICT ve vzdělávání
  • zapojení odborníka z praxe do vzdělávání ŠD
  • projektové dny ve ŠD
  • projektové dny mimo ŠD

Zlepšení a zkvalitnění vzdělávání v těchto oblastech bude dosaženo metodickým vzděláváním pedagogických pracovníků, využitím nových moderních technologií při výuce a zapojením zážitkových forem vzdělávání. Snížení výskytu rizikového chování u žáků školy a podpory rovného přístupu ke vzdělávání bude v projektu podpořeno zapojením školního psychologa a školního speciálního pedagoga v ZŠ a školního asistenta v MŠ a ŠD.

Věříme, že společnými silami dosáhneme dalšího zvýšení úrovně poskytovaného vzdělávání nejen po dobu realizace projektu, ale i v letech následných.

Zdeňka Murasová