Rosteme spolu

Od školního roku 2010/2011 je naše škola zapojena do dvouletého projektu „Rosteme spolu“, který odborně zajišťuje občanské sdružení AVE Český Těšín a který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Tento projekt je zaměřen na prevenci rizikových forem chování. V průběhu projektu budou podpořeny v rámci různých aktivit dvě třídy školy a současně proškoleni v této problematice vybraní pedagogové.

Adaptační kurz 6.B

V rámci tohoto projektu se žáci 6.B zúčastnili ve dnech 29.9. – 1.10. 2010 třídenního adaptačního kurzu na Horní Bečvě v Horském středisku VŠB.

A jak vše probíhalo? Na místě nás čekali naši lektoři Jana a Petr, kteří se nám celé tři dny starali o zajímavý program.

Po příjezdu jsme se seznámili s aktivitami, s pravidly adaptačního kurzu a po vylosování skupin jsme se ubytovali.

Pak nás čekaly seznamovací aktivity, třídnické hodiny, hry na „Důvěru“, Rituál, X-boj a závěrem kurzu bylo hledání pokladu.

Všichni jsme si „adapťák“ užili, jedinou skvrnkou bylo počasí, které nám moc nepřálo. Pro třídu jsme si vytvořili vlajku, „zkomponovali“ třídní hymnu a pokřik.

Domů jsme si odvezli spoustu dojmů, zážitků, sadu svící a hodiny, které nám měří čas strávený ve společném projektu.

Adaptační pobyt třídy 5. A

Na závěr projektu „Rosteme spolu“, kterým děti procházely ve čtvrtém a pátém ročníku, se uskutečnil v červnu ve školním roce 2011/2012  adaptační pobyt. Děti odjely v doprovodu paní učitelky M. Novotné a J. Káňové do krásného prostředí Beskyd na chatu Hrádek.

Zde už na děti čekali lektoři Jana a Petr, kteří měli přichystáno mnoho úkolů a zajímavých her.  Hned první den se děti vypravily na průzkum okolí a došly až k hraničnímu kameni. Po cestě musely splnit několik úkolů.