• Zdraví
    a chuť
    z talíře

O naší školní jídelně

Školní jídelna vaří pro žáky základní školy, vlastní zaměstnance, důchodce a cizí strávníky. Nabízíme výběr ze dvou hlavních jídel. Skladby jídel plní funkci výživy a výchovy stravovacích návyků a také stolování. Vaříme z čerstvých surovin, bez glutamátu, zahušťovadel a náhražek. Dbáme na pestrou a nutričně vyváženou stravu, přizpůsobenou na zdravý růst a vývoj dětského organismu. Dle doporučeného spotřebního koše zařazujeme pravidelně pokrmy z masa, ryb, mléka, mléčných výrobků, luštěnin, cukru, tuku, ovoce a zeleniny. Přes všechna tato kritéria se snažíme vařit rozmanitě, chutně, vaříme tradiční jídla a také zařazujeme do jídelníčku nové, nevyzkoušené pokrmy. Sledujeme, co dětem nejvíce chutná. V rámci spolupráce se školou zajišťujeme občerstvení na různé školní akce.

Aktuality ze školní jídelny