V knihovně s Radkem Malým

Ve středu 16. října 2024 se zúčastnily postupně 5. C a 6. C besedy se spisovatelem a překladatelem Radkem Malým v prostorách městské knihovny. Autor knih nejen pro nejmenší, ale i pro děti a mládež je vysokoškolským pedagogem a držitelem dvou ocenění Magnesia litera a několika Zlatých stuh.

Naši žáci se z jeho úst dozvěděli nejen podrobnosti, jak vzniká kniha, ale zjistili, kde se bere inspirace a nápady k napsání fantazijního příběhu. Postupně si také objasnili, co se děje s knihou, než se dostane na pulty obchodů.

Radek Malý přečetl několik úryvků a ukázek ze své tvorby – z knih Na procházce ve vlaku, z Atlasu vyhubených živočichů a Atlasu ohrožených živočichů. Cílem bylo dětem ukázat, že jeho knihy mohou nalézt v městské knihovně. Setkání s živoucí legendou určitě přispělo mezi dětmi k oživení zájmu o současnou dětskou literaturu.

Lenka Pustějovská, učitelka